Неділя, 26.05.2019, 22:22

МЕНЮ РОЗДІЛІВ

       Меню сайту
    Погода/Валюта
GISMETEO: Погода по г.Обухов


 До уваги страхувальників – роботодавців та фізичних осіб - підприємців

 

У зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2011 року Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон) повідомляємо.

Органами Пенсійного фонду завершено звірення з фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України щодо обліку платників. Таким чином сформовано єдиний державний реєстр страхувальників і застрахованих осіб без перереєстрації. Отримано від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернівецькій області перелік бюджетних установ, яким на сьогодні встановлено розмір страхових внесків на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання як бюджетним установам.

Набув чинності перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України 22.12.2010  за № 1170.

Норми Закону мають у своєму застосуванні деякі особливості, на які звертаємо увагу страхувальників.

Розмір єдиного внеску встановлюється у відсотках від суми заробітної плати та залежить від класу професійного ризику виробництва, установленого для роботодавця за основним видом його діяльності, а їх – 67, і становить від 36,76% до 49,7 %.

Для бюджетних установ, незалежно від визначеного їм класу професійного ризику виробництва, розмір для нарахування єдиного внеску становить 36,3 %.

Підприємства, установи, організації за працюючих інвалідів сплачуватимуть єдиний внесок у розмірі 8,41 %.

Утримання єдиного внеску для найманих працівників, які мають право на призначення пенсій на загальних підставах, здійснюється у розмірі 3,6 % сум нарахованої заробітної плати.

Для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності особам, у тому числі  і інвалідам,  єдиний внесок на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, нараховується за ставкою 33,2 %.

Для осіб, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, єдиний внесок із сум такої допомоги утримується за ставкою 2 %.

Базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців, які використовують працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами, є винагорода, що виплачується такій фізичній особі за виконання робіт.  Єдиний внесок на суми такої винагороди нараховується роботодавцем у розмірі 34,7 %. Для платників – фізичних осіб єдиний внесок нараховується у розмірі 2,6% винагороди за цивільно-правовими договорами. 

Фізичні особи – підприємці (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які забезпечують себе роботою самостійно та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, сплачують єдиний внесок  у розмірі 34,7 % сум доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

 З  1 січня 2011 року нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску суб'єктами малого підприємництва, які сплачують єдиний або фіксований податок, здійснюються у порядку, визначеному Законом.  Єдиний внесок нараховується щомісячно, у розмірі 34,7% суми, що визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює 15 прожитковим мінімумам для працездатних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Сплачується єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який вони самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується, наприклад, за січень 2011 року єдиний внесок сплачується до 21 лютого 2011 року. Зазначені особи сплачують єдиний внесок на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в органах Держказначейства, у повному обсязі, починаючи з січня 2011 року.

При цьому розподіл коштів єдиного або фіксованого податку на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або до Пенсійного фонду України Державним казначейством України не здійснюється, крім єдиного податку, який сплачується у січні 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року.

Зарахування до бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування (у тому числі пенсійного страхування) єдиного податку, який сплачується у січні 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року, здійснюється у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2011 року.

Звертаємо увагу, що сплата внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2010 року, недоїмка зі сплати страхових внесків, суми фінансових санкцій та пені за порушення у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, відшкодування пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюються на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в установах ВАТ «Ощадбанк» в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або несплачених у період до 1 січня 2011 року, здійснюється органами Фонду відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості за органами Фонду зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Враховуючи зазначене, а також з метою закриття карток особових рахунків зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, просимо здійснити остаточні розрахунки зі сплати зазначених платежів з Пенсійним фондом України до 20 січня 2011 року. З метою недопущення виникнення у платника недоїмки або переплати, платникам необхідно провести з органом Пенсійного фонду звірення нарахованих та сплачених сум страхових внесків та інших платежів.

Зарахування сум переплат зі сплати страхових внесків в рахунок сплати єдиного внеску не допускається. 

Платники єдиного внеску – роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, яким є календарний місяць, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

При цьому платники, під час кожної виплати заробітної плати, доходу чи грошового забезпечення, на суми яких нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників, а саме, авансові платежі.

Суми єдиного внеску сплачуються платниками окремо на рахунки, відкриті органами Пенсійного фонду для зарахування та розподілу коштів єдиного внеску та фінансових санкцій, залежно від видів платежів (категорій платників, класів професійного ризику виробництва) та розмірів єдиного внеску, за якими він нараховується. При цьому відносно різних категорій застрахованих осіб формуються окремі платіжні доручення по нарахованих і утриманих сумах єдиного внеску. Наприклад, підприємство, яке віднесено до 1 класу ризику може формувати 6 платіжних доручень, зокрема, за основну чисельність працівників, в тому числі інвалідів, нарахування на суми виплат – 1 платіжка, утримання з їх зарплати – 2 платіжка, аналогічно по 2 окремі платіжки за працівників – фізичних осіб, які виконують роботи за цивільно-правовими договорами та за осіб, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності.

У разі помилкового перерахування сум єдиного внеску на інший рахунок на підставі заяви платника після оформлення відповідних документів буде здійснюватись його перерахування на належний рахунок.

          
Не сплачені суми єдиного соціального внеску стягуються у примусовому порядку відповідно до чинного законодавства. У випадку несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску застосовуються фінансові санкції у розмірі 10% його суми  та нараховується пеня у розрахунку 0,1%  за кожен день прострочення платежу. 

УПФУ © 2019
Розклад роботи

Понеділок-четверг з 8-00 до 17-00
П`ятниця з 08-00 до 15-45
перерва з 12-15 до 13-00
Субота, неділя - вихідні дні
Графік прийому

Відділ призначення пенсій та відділ з виплати пенсій:
м. Обухів: четверг з 8-00 до 17-00
м. Українка: вівторок з 8-00 до 17-00

      Друзі сайтуПошук
РОЗРОБНИК, АДМІНІСТРАТОР ВЕБ-САЙТУ:    ЛИТВИНЕНКО ВОЛОДИМИР
Конструктор сайтів - uCoz