Середа, 29.01.2025, 00:08

МЕНЮ РОЗДІЛІВ

       Меню сайту
    Погода/Валюта
GISMETEO: Погода по г.Обухов


 Добровільна участь

Порядок добровільної участі у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування громадян України, які працюють за межами України

І. Загальні положення

Цей Порядок визначає механізм добровільної участі у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - добровільна участь у пенсійному страхуванні) громадян України, які працюють за її межами, досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до законодавства України або пенсійному страхуванню відповідно до міжнародних договорів (угод), та не є пенсіонерами (далі - особи).

ІІ. Звернення для добровільної участі у пенсійному страхуванні

2.1. Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, подають заяву згідно з додатком 1 органам Пенсійного фонду України за місцем проживання або Пенсійному фонду України (далі – Пенсійний фонд):

а) через мережу Інтернет (веб-сайт Пенсійного фонду - www.pfu.gov.ua);

б) через Контакт – центр Державного підприємства "Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України”.

Пенсійний фонд протягом 5 робочих днів з дня одержання заяви надсилає особі договір про добровільну участь у пенсійному страхуванні (далі - договір про добровільну участь) у двох примірниках згідно з додатком

2. Одночасно Пенсійний фонд надсилає довідкову інформацію про номер телефону і час, протягом якого можна одержати відповіді на питання, пов’язані з добровільною участю у пенсійному страхуванні, а також адресу веб-сайту в мережі Інтернет.

Особа повертає підписаний нею договір про добровільну участь у двох примірниках. Пенсійний фонд протягом 5 робочих днів з дня отримання договору про добровільну участь підписує його та надсилає другий примірник особі за місцем проживання. За бажанням особи другий примірник договору може зберігатись у Пенсійному фонді.

2.2. Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, можуть розпочати сплату страхових внесків без повідомлення Пенсійному фонду про намір укласти договір про добровільну участь. При цьому договір про добровільну участь може бути підписаний у строк не пізніше 1 року з дати здійснення першого платежу.

2.3. Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, можуть направити до Пенсійного фонду поштою заяву, копію документа, що посвідчує особу, і договір про добровільну участь у пенсійному страхуванні у двох примірниках.

Пенсійний фонд протягом 5 робочих днів з дня отримання договору про добровільну участь підписує його та надсилає другий примірник заявнику за вказаною ним адресою. За бажанням особи другий примірник договору може зберігатись у Пенсійному фонді.

ІІІ. Обчислення та сплата страхових внесків

3.1. Розміри страхових внесків встановлюються в договорі і визначаються платниками самостійно, але не менше мінімального та не більше максимального страхового внеску.

3.2. Особи беруть добровільну участь у пенсійному страхуванні протягом терміну, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менше одного року.

3.3. Сплата страхових внесків здійснюється шляхом перерахування коштів на окремі рахунки Пенсійного фонду.

При цьому облік сплачених в іноземній валюті страхових внесків та внесення відомостей до системи персоніфікованого обліку здійснюються у гривнях за курсом Національного банку України на момент продажу коштів в іноземній валюті.

3.4. За умови сплати страхових внесків відповідно до цього Порядку період добровільної участі у пенсійному страхуванні зараховується до страхового стажу.

3.5. Особам, які беруть добровільну участь у пенсійному страхуванні, пенсії призначаються відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

ІV. Інформація про добровільну участь у пенсійному страхуванні

У спеціальному розділі на веб-сайті Пенсійного фонду www.pfu.gov.ua оприлюднюється інформація, необхідна для добровільної участі в пенсійному страхуванні:

форма заяви;

форма договору;

розмір мінімальної заробітної плати;

максимальна величина, з якої справляються страхові внески;

розмір страхового внеску;

мінімальний страховий внесок;

максимальний страховий внесок;

інформація про рахунки Пенсійного фонду для перерахування страхових внесків та інші банківські реквізити;

інформація про умови пенсійного забезпечення;

інша інформація.

УПФУ © 2025
Розклад роботи

Понеділок-четверг з 8-00 до 17-00
П`ятниця з 08-00 до 15-45
перерва з 12-15 до 13-00
Субота, неділя - вихідні дні
Графік прийому

Відділ призначення пенсій та відділ з виплати пенсій:
м. Обухів: четверг з 8-00 до 17-00
м. Українка: вівторок з 8-00 до 17-00

      Друзі сайту



Пошук
РОЗРОБНИК, АДМІНІСТРАТОР ВЕБ-САЙТУ:    ЛИТВИНЕНКО ВОЛОДИМИР
Конструктор сайтів - uCoz