Sunday, 26.06.2022, 16:21

МЕНЮ РОЗДІЛІВ

       Меню сайту
    Погода/Валюта
GISMETEO: Погода по г.Обухов


 Інформаційні матеріали
Як бути тим громадянам, які не відносяться до кола осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню?
Відповідно до статті 12 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” громадяни, які не відносяться до кола осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, у тому числі студенти та учні, які навчаються у вищих, середніх спеціальних та технічних навчальних закладах, іноземці чи особи без громадянства, які постійно проживають чи працюють на території України, громадяни, які постійно проживають або працюють за межами України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України визначено форми заяви та типового договору про добровільну участь у страхуванні. Цими документами користуються всі громадяни України, які підлягають добровільному страхуванню, перебуваючи за кордоном, навчаючись у вищих навчальних закладах, середніх спеціальних та технічних навчальних закладах, тощо.
З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування управлінням Пенсійного фонду України в районі чи місті (за бажанням заявника або за місцем його проживання в Україні) укладається відповідний договір. В цьому територіальному управлінні Фонду зберігатимуться відомості про застраховану особу, де будуть обліковуватися суми коштів, з яких сплачено страхові внески та, безпосередньо, суми страхових внесків. Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата страхових внесків за попередні періоди.
Отже, держава дає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин.Категорії осіб, які можуть брати добровільну участь у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування


    -громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України,
а також:
    -особи, які досягли 16-річного віку та не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та не є пенсіонерами;
    -іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України;
    -студенти.

   Якщо Ви вирішили взяти добровільну участь у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, у Вас є декілька варіантів: 

1 варіант – звернутись через Контакт-центр Пенсійного фонду України за телефоном: 0-800-503-753

2 варіант – звернутись через мережу Інтернет за електронною адресою: http://www.pfu.gov.ua
3 варіант – надіслати повідомлення поштою на адресу: 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 9

4 варіант – якщо ви перебуваєте на території України, особисто звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем Вашого проживання та подати необхідні документи (заяву про добровільну участь та документ, що посвідчує особу)


Якщо Ви маєте намір взяти добровільну участь у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, Ви можете розпочати сплату страхових внесків без повідомлення Пенсійного фонду України про намір укласти договір про добровільну участь. При цьому такий договір може бути підписаний у строк не пізніше одного року з дати здійснення першого платежу.
УПФУ © 2022
Розклад роботи

Понеділок-четверг з 8-00 до 17-00
П`ятниця з 08-00 до 15-45
перерва з 12-15 до 13-00
Субота, неділя - вихідні дні
Графік прийому

Відділ призначення пенсій та відділ з виплати пенсій:
м. Обухів: четверг з 8-00 до 17-00
м. Українка: вівторок з 8-00 до 17-00

      Друзі сайтуПошук
РОЗРОБНИК, АДМІНІСТРАТОР ВЕБ-САЙТУ:    ЛИТВИНЕНКО ВОЛОДИМИР
Website builderuCoz