Sunday, 26.06.2022, 15:43

МЕНЮ РОЗДІЛІВ

       Меню сайту
    Погода/Валюта
GISMETEO: Погода по г.Обухов


 Легалізація зарплати

Легалізація заробітної плати. Залежність пенсії від страхового стажу і заробітної плати.

      Управління Пенсійного фонду України у м.Обухові та Обухівському районі нагадує керівникам підприємств, роботодавцям і найманим працівникам, які прагнуть мати соціальні гарантії і бути впевненими у завтрашньому дні - звертайте увагу на умови працевлаштування, нарахування та виплату заробітної плати.
      Дотримання законодавства в питаннях нарахування заробітної плати, (у розмірі не менше мінімальної) і її легалізація - основні умови соціального захисту
населення.
      Законом України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено , що страховий стаж - це період , протягом якого фізична особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, за який щомісяця сплачувалися до Пенсійного фонду страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску. Тобто , якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня, з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (з 01.01.2011 року - єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування "), то такий місяць повністю зараховується до страхового стажу та заробітна плата за цей місяць враховується для
розрахунку пенсії.
      Але при цьому не слід забувати, що в разі сплати внесків з мінімальної заробітної плати розраховувати можна буде надалі виключно на мінімальну пенсію.
    Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, менше мінімального рівня, страховий стаж становить неповний місяць і розраховується пропорційно  нарахованої заробітної плати.
    У разі, якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на найманих працівників (основні причини - виплата заробітної плати "в конвертах" без сплати страхових внесків, нарощування боргів з виплати заробітної плати та сплати страхових внесків), то періоди, за що не сплачено внески, не включатимуться до розрахунку страхового стажу найманого працівника, цей заробіток не буде врахований для розрахунку розміру пенсії. Попросту сказати роботодавець "краде" у свого працівника майбутню пенсію. Як відомо пенсії "в конвертах " не буває.
      Не слід забувати, що крім отримання "гідною" пенсії в старості, пенсії по інвалідності та інших випадків, передбачених законодавством, існують і інші соціальні виплати, яких позбавлені ті, хто отримує " тіньову " заробітну плату, а саме:
   - Оплати тимчасової втрати працездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;
   - Допомоги по вагітності та пологах;
   - Допомоги у зв'язку з втратою працездатності з причини нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
   - Виплати допомоги з безробіття в разі втрати роботи;
    Крім того, нелегальна робота - це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантії на безпечні умови праці, гарантованого права на відпочинок.
   Звертаємо Вашу увагу, що Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", передбачено наявність мінімального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком - 15 років. Наявність страхового стажу, необхідного для призначення мінімальної пенсії за віком та для підвищення пенсії за понаднормовий стаж: жінкам - 30 років, чоловікам - 35 років.
     Розмір пенсії безпосередньо залежить від розміру офіційно нарахованої заробітної плати. Зверніть увагу на це вже зараз.

УПФУ © 2022
Розклад роботи

Понеділок-четверг з 8-00 до 17-00
П`ятниця з 08-00 до 15-45
перерва з 12-15 до 13-00
Субота, неділя - вихідні дні
Графік прийому

Відділ призначення пенсій та відділ з виплати пенсій:
м. Обухів: четверг з 8-00 до 17-00
м. Українка: вівторок з 8-00 до 17-00

      Друзі сайтуПошук
РОЗРОБНИК, АДМІНІСТРАТОР ВЕБ-САЙТУ:    ЛИТВИНЕНКО ВОЛОДИМИР
Website builderuCoz