Saturday, 28.05.2022, 18:07

МЕНЮ РОЗДІЛІВ

       Меню сайту
    Погода/Валюта
GISMETEO: Погода по г.Обухов


 Подання звіту до Пенсійного фонду приватними підприємцями

Подання звіту до Пенсійного фонду приватними підприємцями

Головне управління Пенсійного фонду України повідомляє, що фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування, самі за себе і за членів сім'ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності, а також особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за звітним періодом.  Базовим звітним періодом для таких осіб є календарний рік.

Звіт формується відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 № 26-1 (Далі - Порядок 26-1). 

Згідно внесених до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” змін, які набрали чинність з 17 липня 2010 року, фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, фіксований чи єдиний податок, зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно.

При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини, з якої справляються страхові внески.  

Мінімальний страховий внесок для зазначених осіб з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати у 2010 році становить:
у липні - вересні – 294,82 грн.
у жовтні – листопаді – 301,12 грн.
у грудні – 306,10 грн. 

Страховий внесок, обчислений від максимальної величини, з якої справляються страхові внески у 2010 році становить:
у липні - вересні – 4422,24 грн.
у жовтні – листопаді – 4516,86 грн.
у грудні – 4591,56 грн.

Отже, з огляду на вище викладене з 1 січня по 1 квітня 2011 року всі підприємці повинні прозвітуватись самі за себе і за членів сім'ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності про сплачені внески до Пенсійного фонду. Для цього необхідно подати  додаток 5 Порядку 26-1 та відповідну таблицю:

  • таблиця 1 для підприємців, які ведуть діяльність на загальних підставах (сплачують внески з доходу, торговий патент);
  • таблиця 2 для підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний або фіксований податок);
  • таблиця 3 - для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно (адвокати, нотаріуси, творчі працівники).

У випадку, якщо підприємець добровільно здійснював доплату у І півріччі, тобто до введення в дію нормативних документів про обов'язкову доплату, необхідно подати додаток 6 з таблицею 1 Порядку 26-1.

 

За неподання фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності зазначеного звіту органи Пенсійного фонду зобов’язані застосовувати фінансові санкції, передбачені Законом.

Також, необхідно розуміти, що неподання зазначеної звітності унеможливлює, в майбутньому, обрахунок страхового стажу при призначенні пенсії.

Тому, звертаємось до приватних підприємців, у тому числі тих, які в 2010 році обрали особливий спосіб оподаткування, фіксований чи єдиний податок, Вам, обов’язково, до 1 квітня 2011 року, потрібно подати звіт до Пенсійного фонду за місцем взяття на облік. При цьому звертаємось до Вас з проханням, не відкладати подання звіту на останні дні. Звіт за 2010 рік до Пенсійного фонду можна подавати вже в січні 2011 року.

УПФУ © 2022
Розклад роботи

Понеділок-четверг з 8-00 до 17-00
П`ятниця з 08-00 до 15-45
перерва з 12-15 до 13-00
Субота, неділя - вихідні дні
Графік прийому

Відділ призначення пенсій та відділ з виплати пенсій:
м. Обухів: четверг з 8-00 до 17-00
м. Українка: вівторок з 8-00 до 17-00

      Друзі сайтуПошук
РОЗРОБНИК, АДМІНІСТРАТОР ВЕБ-САЙТУ:    ЛИТВИНЕНКО ВОЛОДИМИР
Website builderuCoz