Sunday, 26.06.2022, 16:53

МЕНЮ РОЗДІЛІВ

       Меню сайту
    Погода/Валюта
GISMETEO: Погода по г.Обухов


 Про пенсії за особливі заслуги перед Україною

Про пенсії за особливі заслуги перед Україною

    1 червня 2000 року Верховною Радою України прийнято Закон „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”. Він передбачає встановлення громадянам, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення у галузі науки, культури, освіти, охорони здоров”я, фізичної культури і спорту тощо, пенсій за особливі заслуги перед Україною. Зокрема, пенсії встановлюються громадянам, нагородженим одним із орденів України або колишнього Союзу РСР, Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР або Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР; ветеранам війни, нагородженим за бойові дії орденом, медаллю „За відвагу” або медаллю „Ушакова”; особам, відзначеним почесним званням України, колишнього Союзу РСР та Української РСР ”народний” або „заслужений”; депутатам чотирьох скликань обласних, Київської та Севастопольської міських рад, районних, районних  у містах, міських рад обласного значення та деяким іншим громадянам.

       Відповідно до пункту 8 статті 1  цього закону  пенсії призначаються матерям, які народили п”ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.

      З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до статті 1 Закону України  „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”. Зокрема, він передбачає якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання п”ятьох та більше дітей до шестирічного віку здійснювалось батьком, право на пенсію за особливі заслуги перед Україною надається батьку.

       Для порушення клопотання про призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною таким батькам необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем одержання пенсії із заявою та відповідними документами, а саме: паспортом, свідоцтвами про народження усіх дітей а також документами, що підтверджують факт смерті матері або позбавлення її батьківських прав.      

       Законом також передбачено встановлення пенсій у зв”язку з втратою годувальника, який мав вищезазначені заслуги.

       Відповідно до закону клопотання про призначення пенсій порушує районна державна адміністрація, а жителям міста Обухів – Обухівська міська рада.

       Тож, шановні пенсіонери, якщо Ви маєте заслуги і ще не отримуєте такої пенсії, радимо звернутися до управління Пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі.

       Громадська приймальна чекає Вас щоденно з понеділка по п’ятницю з восьмої до сімнадцятої години за адресою м. Обухів, вул. Київська, 5. Жителі  міста Українки  документи подають до відділу з призначення пенсій за адресою вул. Зв”язку, 1.

       При собі мати: паспорт, документ, що підтверджує заслуги. Для призначення пенсії у зв”язку з втратою годувальника також подається свідоцтво про одруження та свідоцтво про смерть годувальника.            

       З часу дії цього закону пенсія за особливі заслуги перед Україною призначена майже півтори тисячі громадянам району. Її розмір залежить від заслуг. Максимальний розмір становить 40 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність,   мінімальний розмір пенсії становить 20 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. З 01.12.2013 року це становить відповідно 379,60 грн та 189,80 грн.  Пенсія у зв”язку з втратою годувальника виплачується у розмірі 70 відсотків від призначеної пенсії на одного утриманця та 90 відсотків на двох і більше.   

 

Заступник начальника управління

Пенсійного фонду України в місті

Обухові та Обухівському районі                                                                                         М.Я.Побігай

УПФУ © 2022
Розклад роботи

Понеділок-четверг з 8-00 до 17-00
П`ятниця з 08-00 до 15-45
перерва з 12-15 до 13-00
Субота, неділя - вихідні дні
Графік прийому

Відділ призначення пенсій та відділ з виплати пенсій:
м. Обухів: четверг з 8-00 до 17-00
м. Українка: вівторок з 8-00 до 17-00

      Друзі сайтуПошук
РОЗРОБНИК, АДМІНІСТРАТОР ВЕБ-САЙТУ:    ЛИТВИНЕНКО ВОЛОДИМИР
Website builderuCoz