Четвер, 28.03.2024, 12:28

МЕНЮ РОЗДІЛІВ

       Меню сайту
    Погода/Валюта
GISMETEO: Погода по г.Обухов


 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Про накопичувальну систему пенсійного забезпечення

Про  накопичувальну систему пенсійного страхування

 

 

Основи рівнів пенсійної системи започатковані Законом України від 09.07.2003 року № 1056-ІV „ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а у  Законі України від 08.07.2011 року №3668-VІ „ Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” більше конкретизується функціонування накопичувальної системи.

 

Система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів.

 

І –й – солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, коли дохід пенсіонерів забезпечується за рахунок внесків теперішніх працівників та роботодавців.

 

ІІ- й – накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Цей рівень дозволить накопичувати пенсійні кошти на індивідуальних рахунках для отримання додаткового доходу на старість. На відміну від солідарної системи кожен учасник  накопичувальної системи сплачуватиме пенсійні внески на свій індивідуальний накопичувальний рахунок, а не до загального фонду солідарної системи на користь усіх платників внесків. Ці кошти будуть його власністю і використовуватимуться для додаткової пенсії, а в разі його смерті будуть успадковані.

    Запровадження накопичувальної системи відбудеться починаючи з року в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України ( очікуване  з 01.01.2014 року).

      Учасниками накопичувальної системи можуть бути особи не старші 35 років. Внески до накопичувальної системи у перший рік її запровадження становитимуть 2%, і щороку підвищуватимуться на 1% до досягнення 7%.

      Пенсійним фондом України буде створений Накопичувальний фонд шляхом відкриття банківського рахунку у зберігача для акумулювання пенсійних коштів, спрямування  пенсійних активів на інвестування з метою отримання інвестиційного прибутку на користь учасників другого рівня та використання пенсійних коштів на пенсійні виплати.

Через 2 роки функціонування накопичувальної пенсійної  системи, її учасники отримають право обирати недержавні пенсійні фонди для акумулювання обов’язкових внесків.     

            Після досягнення учасниками накопичувальної системи пенсійного віку накопичені кошти будуть використані для пенсійних виплат

( щомісячних чи одноразової виплати – залежно від суми накопичених коштів).

ІІІ – й – система недержавного пенсійного забезпечення, вона базується на засадах добровільної участі громадян, роботодавців та їх обєднань у формуванні пенсійних накопичень з метою  отримання громадянами пенсійних виплат на умовах та в порядку, передбачених законодавством про недержавне пенсійне забезпечення.

    І-й та ІІ-й рівні – становлять систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

    ІІ-й та ІІІ-й рівні –становлять систему накопичувального пенсійного забезпечення.

       Громадяни України можуть бути учасниками та отримувати пенсійні виплати одночасно з різних рівнів системи пенсійного забезпечення в Україні.

 

 

 

 

Перший заступник  начальника управління

Пенсійного фонду України в місті Обухові та

Обухівському районі                                                                   В.В. Коротченко

 

      

Категорія: Мої статті | Додав: LINKS (03.04.2013)
Переглядів: 2174 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Розклад роботи

Понеділок-четверг з 8-00 до 17-00
П`ятниця з 08-00 до 15-45
перерва з 12-15 до 13-00
Субота, неділя - вихідні дні
Графік прийому

Відділ призначення пенсій та відділ з виплати пенсій:
м. Обухів: четверг з 8-00 до 17-00
м. Українка: вівторок з 8-00 до 17-00

      Друзі сайту

Категорії розділу
Мої статті [5]
> [1]


Пошук
РОЗРОБНИК, АДМІНІСТРАТОР ВЕБ-САЙТУ:    ЛИТВИНЕНКО ВОЛОДИМИР